17 Eylül 2021 Cuma
Huawei HongMeng işletim sistemi sabun köpüğü müydü başkan?

Huawei HongMeng işletim sistemi sabun köpüğü müydü başkan?

Huawei Başkanı Liang Hua ve Huawei CEO’su Ren Zhengfei bugün HongMengi işletim sistemi ile ilgili öyle açıklamalarda bulundular ki; biz bile şaşırdık. Her şey yalan mıydı? Hani iOS ve Android işletim sisteminden hızlı olacaktık?

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra Huawei‘nin Google ve ARM ile ortaklıkları bitti ve bir anda şirket hem telefon hem de yonga seti üretemez konuma geldi. İşletim sistemi tarafında Huawei HongMeng adı verilen bir işletim sistemi geliştirdiğini duyurdu ve bunun bir B Planı olduğunu ifade etti. 6 Ay içinde satışa sunulabilecek şekilde hazırlanılıyor denen bu işletim sistemi ile her yazımızda şundan bahsettik. 6 Ay sonra tanıtılacak bir işletim sisteminin nasıl olur da Alpha ya da en azından Beta sürecinde bir sürümü olmaz dedik. Bu işletim sisteminin Huawei’nin kozu olduğunu söyledik ve öyle de oldu. Zira bugün Çinli üreticinin Başkanı Liang Hua yaptığı bir basın açıklaması ile HongMeng işletim sisteminin IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazları için uygun olduğunu dile getirdi. Aynı açıklamayı Huawei CEO‘su Ren Zhengfei de yaptı ve bu işletim sisteminin “cep telefonları için değil Nesnelerin İnterneti (IoT) için uygun” olduğunu dile getirdi.

Huawei HongMeng yalan mıydı?

Huawei‘nin Ağustos ayında başlayacak Huawei Geliştiriciler Konferansı sırasında yeni işletim sistemi HongMeng OS göstereceği beklenirken bu açıklamalar kafalarımızı karıştırdı. Zira anladığımız kadarıyla Huawei bu işletim sistemini cep telefonlarına hiç getirmeyecek. Huawei yaptığı açıklama ile HongMeng işletim sisteminin cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, TV’ler, arabalar ve akıllı giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacağını söylüyor.

Geçtiğimiz gün yine Huawei CEO‘su HongMeng iOS ve Android işletim sisteminden daha hızlı diyen Huawei CEO‘sunun bugün o aslında cep telefonları için değil demesinin altında Huawei, Amerika ve Google üçgeninde mi değerlendirmek gerekiyor bunu da sizin takdirinize bırakıyoruz.

https://www.teknoburada.net/2019/07/12/huawei-mate-30-pro-gercek-goruntuleri-ilk-kez-sizdirildi/