04 Ağustos 2020 Salı
Huawei Watch GT yeni bir güncelleme alıyor

Huawei Watch GT yeni bir güncelleme alıyor

Son dönemin popüler akıllı saatleri arasında yer alan Huawei Watch GT yen bir güncelleme alıyor. Yeni güncelleme akıllı saate neler getiriyor?

Haziran ayı sonu itibariyle 2 milyon adetten fazla sattığı bildirilen Huawei Watch GT akıllı saat için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncellemenin detaylarına göz atıyoruz.

Popüler akıllı saati ufak çaplı diyebileceğimiz yeni bir güncelleme alıyor. Yeni yazılım sadece 1.23 MB büyüklüğün ve yeni özelliklerden ziyade sistem istikrarı ve iyileştirilmiş kullanıcını deneyimine odaklanıyor. Dilerseniz akıllı telefonunuzda Huawei Health uygulaması üzerinden güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

Huawei Watch GT başlıca özellikleri

Watch GT, klasik bir görünümde ve iki belirgin butona sahip. 1.39 inç büyüklüğünde 454×454 piksel çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olan akıllı saatte Huawei tarafından geliştirilen LightOS isimli bir platform kullanılıyor.

Akıllı saatte 316L paslanmaz çelik  ve seramik çerçeve kullanılıyor. Bunun yanında deri kayışların da eşlik ettiği akıllı saat pil ömrüyle ise kullanıcılarını memnun ediyor. Akıllı güç tasarrufu sayesinde Watch GT iki hafta kullanım süresi sunuyor. Tabii bu modda ekran parlaklığı minimum seviyeye, işlemci ise çalışma frekans hızını düşüyor.

Saatin alt kısmında 6 LED kullanan bir optik kalp atış hızı sensörü bulunuyor. Bu sensörde kalp atış hızınızı okumada daha verimli olacak ve zaman içerisinde bunu daha iyi öğrenecek Truseen 3.0 teknolojisi yer alıyor.

Akıllı telefonunuz ve sizin tüm etkinliklerinizi takip edebilen saatte Cortex-M4 yonga seti güç veriyor. 5 metre su direnci sunan saatte ayrıca GPS, uyku ve adım takibi, Huawei’nin Sağlık Asistanı uygulaması unutulmamış.

Akıllı saatin halihazırda klasik, spor ve aktif modelleri ülkemizde satışa sunulmakta. Üç model için de fiyatlar 1.000 TL seviyesinde.