05 Aralık 2019 Perşembe
Huawei Mate 30 Pro görüntüsü sızdırıldı

Huawei Mate 30 Pro görüntüsü sızdırıldı

Huawei Mate 30 Pro cephesinden görüntüler gelmeye devam ediyor. Telefon tasarım tarafından neler sunuyor? Huawei Mate 30 Pro başlıca özellikleri…

Tanıtım tarihi yaklaşan bir akıllı telefonun toplu taşıma araçlarında kullanılırken görüntülenmesi son dönemde bir akıma dönüştü. Tabii bunların gündem yaratsın diye kasıtlı yapıldığını düşünüyoruz ve bizde merak eden takipçilerimiz adına tüm bu gelişmeleri sizlere aktarmakla sorumluyuz. Bir toplu taşıma aracında son olarak Huawei Mate 30 Pro modeli görüntülendi.

Mate 30 Pro canlı görüntülendi

Ekranı daha önceki kavisli telefonlardan daha eğri görünen Mate 30 Pro’da çentik kullanımı sürecek. Telefon, selefinde olduğu gibi hem 3D yüz tanıma hem de ekrandan parmak izi okuma teknolojilerini bir arada sunacak.

Telefonun arka tarafının nasıl bir görünüme sahip olduğu merak konusu. Ancak bunun için de yakında bir başka toplu taşıma aracında bir sızıntı gerçekleşebilir. Yakın zamanda ortaya çıkan bazı render görüntüler Mate 30 Pro’da yuvarlak bir kamera modülünün, bunun üzerinde üçlü kamera ve LED flaşın yer alacağını gösterdi. Sol üst köşede ise ikinci bir hoparlör ve lazar odaklanma ya da 3D ToF kameranın yer aldığını gördük.

3.5 mm kulaklık girişinden yoksun telefonda ülkemiz kullanıcılarının en fazla merak ettiği husus fiyat olacaktır. Hele ki Note 10 modellerin Türkiye fiyatları sonrası bu bilgi daha fazla önem kazanır oldu.

Huawei Mate 30 Pro muhtemel özellikleri

  • 6.71  inç büyüklüğünde Full HD + ya da Quad HD + çözünürlüklü OLED HDR ekran, 90Hz tazelenme oranı
  • Kirin 985 ya da 990 yonga seti
  • Arkada dörtlü kamera, ortalarında LED flaş, 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + 3D ToF sensör
  • Suya ve toza karşı dayanıklı kasa yapısı
  • 55w hızlı şarj desteğine sahip 4.200 mAh büyüklüğünde pil
  • 8GB RAM / 12GB RAM, 128GB / 256GB dahili depolama
  • Android Q işletim sistemi, EMUI 10