05 Aralık 2019 Perşembe
Huawei Mate 30 Pro eylül ayında tanıtılabilir

Huawei Mate 30 Pro eylül ayında tanıtılabilir

Huawei Mate 30 Pro’un eylül ayında tanıtılabileceği gelen bilgiler arasında. Telefon cephesinden son gelişmeleri aktarıyoruz.

Huawei Mate 30 Pro için sabırsız mısınız? Telefon cephesinden gelen son bilgiler bu durumda sizi daha fazla heyecanlandıracaktır.

Huawei Mate serisinin ürün döngüsü göz önüne alındığında Mate 30 Pro’nun ekim ayı içerisinde tanıtılması gerekiyor. Ancak şirket içirisinden elde edilen bilgilere göre tanıtım tarihi eylül ayına alınabilir.

6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek IFA 2019, tanıtım etkinliği için erken bir dönem olabilir. Son dönemde artan rekabet daha iddialı rakipleri ortaya çıkarmış durumda. Bunun yanında şirketin Amerikan yaptırımları sonrası bazı ülkelerde düşüş içerisinde olan telefon satışları tekrar yukarı taşımak istiyor olabilir.

Huawei Mate 30 Pro başlıca özellikleri

Yazılım biriminde Android 10 tabanlı EMUI 10 yazacak olan telefona sekiz çekirdekli Kirin 985 işlemcisi güç verecek. Yeni nesil işlemci, Kirin 980’den farklı olarak 7nm EUV (aşırı ultraviyole litografi) üretim sürecine sahip olacak.

Telefonun arkasında dört kamera olacak ve bunlardan ikisi 40 megapiksel çözünürlüklü görünüyor. Diğer iki kameranın geniş açılı ve 3D ToF sensör olması bekleniyor.

Biri arkada diğeri altta olmak üzere çift hoparlörün eşlik edeceği Mate 30 Pro’da 6.71 inç büyüklüğünde bir ekran göreceğiz. Söz konusu ekrandaki kavis daha önce görmediğimiz bir eğrilik seviyesine sahip olacak.

Telefonda ayrıca 55w hızlı şarj desteğine sahip 4.200 mAh büyüklüğünde pil, IP68 sertifikası, 3D yüz tanıma ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı özelliklerini göreceğiz.