05 Aralık 2019 Perşembe
Huawei ekran altı parmak izi tarayıcısını LCD ekranlara getiriyor

Huawei ekran altı parmak izi tarayıcısını LCD ekranlara getiriyor

Ekran altı parmak izi tarayıcısının LCD ekranlara gelmesinin ardından akıllı telefon fiyatlarında önemli bir düşüşün yaşanacağı bildiriliyor.

Huawei ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip uygun fiyatlı bir akıllı telefon duyurmaya hazırlanıyor. Peki bu telefonu uygun fiyatlı yapacak detay ne?

Ekran altı parmak izi teknolojisi, yapısı gereği bugüne kadar sadece OLED tabanlı ekranlar kullanıldı. Endüstri uzmanlarına göre teknoloji son iki yıl içerisinde olgun bir hale geldi ve bu teknoloji şimdi LCD ekranlar için kullanıma hazır görünüyor.

Huawei ekran altı parmak izi teknolojisini LCD ekranlara getirdi

Huawei Geliştirici Konferansı 2019’da ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip LCD ekranlı ilk telefon gösterildi. Henüz prototip seviyesinde olan bu telefon, LCD ekranlar için engellerin aşıldığını ve üretime hazır olduğunu gösteriyor. Ekran altı parmak izi tarayıcısının LCD ekranlarda kullanılmasıyla birlikte bu yapıdaki telefonların fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanacaktır.

Yayınlanan görüntüde ya da telefon hakkında aktarılan bilgilerde ekranın kim tarafından geliştirildiği belirtilmiyor. Ancak bu teknolojisinin Çinli BOE firması tarafından geliştirildiği ifade ediliyor. BOE başkan yardımcısı, daha önce bu çözümün 2019’un dördüncü çeyreğinde seri üretime hazır olacağını açıklamıştı.