05 Aralık 2019 Perşembe
Huawei P30 Lite EMUI 9.1 güncellemesi başladı

Huawei P30 Lite EMUI 9.1 güncellemesi başladı

Pek çok kullanıcıyı ilgilendiren Huawei P30 Lite EMUI 9.1 güncellemesi şimdi Avrupa’da dağıtma çıktı. Yeni güncelleme neler getiriyor?

Huawei P30 Lite EMUI 9.1 güncellemesi geçtiğimiz gün Uzak Doğu’da başlarken, merakla beklenen güncellemenin bu seferki durağı Avrupa oldu. Yeni güncellemenin detaylarına göz atıyoruz.

Huawei şu sıralar EMUI 9.1 güncellemesinin dağıtımını aralıksız sürdürüyor. Güncelleme birçok ülkede ya da operatör tarafından pek çok model için kullanıma sunulmuş durumda. Ancak şu an itibariyle bakıldığında bazı modeller için haftalarda önce başlayan güncelleme henüz ülkemiz kullanıcılarıyla buluşmuş değil.

Huawei P20 Pro ve Mate 20 Pro için güncelleme günler öncesinde başladı, fakat hala birçok takipçimiz güncellemenin kendilerine ulaşmadığı yönünde sitemlerini dile getiriyor. Konu için Huawei ile iletişime geçmelerini öneriyoruz. Zira daha önce defalarca belirttiğimiz gibi Huawei cephesinden gelen güncellemeler ülkeye, operatöre ya da cihazın seri numarasına göre değişkenlik gösterebiliyor.

Huawei P30 Lite için Avrupa’da başlayan güncellemeye dönecek olursak; yeni yazılım 3.51 GB büyüklüğünde ve beraberinde önemli gelişmeler ve yenilikler getiriyor.

Huawei P30 Lite EMUI 9.1 Değişikliklerin listesi

EMUI 9.1 daha doğal ve etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Gelişmiş ön kamera ve tümleşik gece modu ile net ve parlak gece fotoğrafları çekilebilir.

 • [Kamera] 
  Daha net ve daha canlı gece fotoğrafları için kameraya gece modu ekler.
 • [GPU Turbo 3.0] 
  Huawei’nin GPU Turbo 3.0 hızlandırma teknolojisi, gelişmiş bir oyun deneyimi için daha da fazla oyun destekliyor.
 • [Basitleştirilmiş Ayarlar] 
  Kolay kullanım için ayarları ve seçenekleri basitleştirir.
 • [Ses Efektleri] 
  Bazı senaryolarda ses efektlerini iyileştirir.
 • [Güvenlik] 
  Gelişmiş sistem güvenliği için Temmuz 2019  Android güvenlik yamaları yayınladı.