04 Ağustos 2020 Salı
Nihayet Huawei Mate 30 Pro 4K 60fps olacak!

Nihayet Huawei Mate 30 Pro 4K 60fps olacak!

Huawei’nin yeni nesil amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro 4K 60fps çekim gücüne sahip olacak. Bu özellik uzun zamandır bekleniyordu ve bugün bu bilgi de bizlerle paylaşıldı. İşte detaylar…

Ekim ayında tanıtılacağı söylenen ama Eylül ayına da çekilebilen tanıtım tarihi ile Mate 30 Pro 4K 60fps çekim özelliğine sahip olacak.

Akıllı telefon pazarında rekabet Galaxy Note 10’nun tanıtılmasından sonra ciddi anlamda arttı. Kısa süre içinde iPhone 11 tanıtılacak ve Ekim ayında da merakla beklenen Mate 30 Pro ile tanışacağız. Ayrıca Ekim ayında Google Pixel 4, Xiaomi Mi Mix 4 gibi telefonlarda pazara sunulacak. Bir süredir konuşulan Mate 30 Pro 4K 60fps ise gerçek olacak gibi görünüyor.

Huawei’nin kamera tarafındaki en büyük eksiği olarak görülen 4K çözünürlükteki 60 kare hıza ulaşması ciddi bir inovasyon olarak görülüyor. Mevcut Krin 980 yonga seti bunu destekleyebilir mi derseniz? Bu sorunun cevabı aslında ortada. Yani anladığınız üzere Mate 30 Pro Kirin 990 yonga seti ile karşımıza çıkacak.

Huawei, kamera tarafında her zaman iddialı bir üretici oldu ve bugün gelen bilgilere göre de bu artarak devam edecek gibi görünüyor. 4K 60fps çekim gücü şu anda Galaxyv S10 ve Galaxy Note 10 serisinde bulunan bir özellik. Bu konuda eksik olan Huawei’nin yeni ne sunacağı ise şimdilik bir soru işareti.

Bununla birlikte 960fps’de 1080p yani Full HD çekim modunun gelmesi asıl inovasyon olacaktır diye düşünüyoruz. Zira bu özelik Sony ve OPPO amiral gemisi telefonlar haricinde şimdilik bulunmuyor.