04 Ağustos 2020 Salı
Huawei Watch GT 2 tüm detaylar ortaya çıktı

Huawei Watch GT 2 tüm detaylar ortaya çıktı

Huawei Watch GT 2 kısa süre içerisinde tanıtılacak. Akıllı saatin tasarımı ve başlıca özellikleri güvenilir bir kaynak tarafından gün yüzüne çıkarıldı.

Huawei oldukça başarılı olan GT akıllı saat serisine yeni bir model dahil etmeye hazırlanıyor. Huawei Watch GT 2 şeklinde isimlendirilecek akıllı neler sunacak göz atıyoruz.

Huawei’in 6 Eylül tarihinde IFA 2019’da ya da 19 Eylül’de Mate 30 serisi için gerçekleştireceği etkinliklerin birinde tanıtacağı akıllı saate dair ilk bilgilere göz attığımızda tasarım tarafında radikal bir değişimin olmayacağını, ancak donanım tarafında önemli yükseltmelerin yaşanacağını söyleyebiliriz.

Huawei Watch GT 2 neler sunuyor?

LTN-B19 model numarasını taşıyan akıllı saat, Huawei’in yakın zamanda duyurusunu gerçekleştirdiği HarmonyOS işletim sistemiyle çalışacak. Tasarımına baktığımızda çift taç kullanımı sürüyor. Buna ek olarak ekranın büyüdüğü, kasanın inceldiği ve çerçevelerin inceltildiğini görüyoruz.

Saatte dahili GPS ile birlikte 445 mAh büyüklüğünde bir pil kullanılması bekleniyor. Donanım tarafındaki en önemli gelişmelerden biri saatin artık dahili bir mikrofon ve hoparlöre sahip olması. Watch GT 2 bu sayede selefinden farklı olarak sesli aramalar gerçekleştirebilecek.

Bluetooth bağlantısına destek sunan akıllı saatte 4G LTE özelliğine de sahip olacağı ifade ediliyor. Watch GT 2 saatinin ayrıca optik bir kalp atış hızı sensörüne sahip olduğunu ve fitness programlarını ve egzersizlerini izlemek için farklı bir uygulama ile geleceği ifade ediliyor Akıllı saatin spor modelinde silikon kayış, klasik modelinde ise deri kayış kullanılacak.

Birinci nesil Huawei Watch GT akıllı saat, şirketin giyilebilir ürünler kategorisinde kayda değer bir Pazar payı edinmesini sağladı. Uygun fiyat yapısı sürdürülürse ikinci nesil Watch GT’nin bunu daha ileriye taşıyacağı kesin.