26 Şubat 2020 Çarsamba
Huawei FreeBuds 3 kablosuz kulaklık tanıtıldı

Huawei FreeBuds 3 kablosuz kulaklık tanıtıldı

Huawei, IFA 2019’da yeni nesil kablosuz kulaklığı FreeBuds 3’ün duyurusunu gerçekleştirdi. Kulaklığın detaylarına göz atıyoruz.

Çinli teknoloji devi Huawei , IFA 2019’da gerçekleştirdiği medya iletişimi toplantısında yeni bir kablosuz kulaklık duyurdu. Huawei FreeBuds 3 olarak isimlendirilen kulaklık, Kirin A1 yonga setinden güç alırken, Bluetooth 5.1 bağlantı teknolojisiyle geliyor.

Huawei’ye göre Kirin A1 yongası Apple’ın AirPods sersinde kullanılan işlemcilerden % 30 daha iyi bir performans ortaya koyuyor. İşlemci yeni bir Bluetooth protokolü BT-UHD teknolojisiyle geliyor. Kulaklık, EMUI 10.0 ve üzeri sürümlere sahip Huawei telefonlarda bu Bluetooth protokolünü kullanıyor. Bu yeni standart 2.3 Mbps’ye kadar veri aktarım hızına ulaşabiliyor.

FreeBuds 3’ün açık tasarımlı ve aynı zamanda aktif gürültü azaltma özelliğine sahip dünyanın ilk gerçek kablosuz kulaklığı olduğu ifade edildi. Kulaklık, çevresel gürültüyü etkili bir şekilde ortadan kaldırabiliyor.

Huawei FreeBuds 3 teknik özellikleri

  • HUAWEI Kirin A1 yonga seti, Bluetooth 5.1
  • 2mm dinamik sürücüler
  • Aktif gürültü önleme, farklı kulak kanalı tipleri için 15dB’ye kadar ortam gürültüsü önleme
  • Oyun için 190ms düşük gecikme süresi
  • Çift dokunuşla kontrol, EMUI10 veya daha üstünü çalıştıran cihazlarla eşleştirme
  • Boyutlar: 41,5 x 20,4 x 17,8 mm (kulaklık başına); 60,9 x 21,8 mm (kulaklık / şarj yuvası); Ağırlık: 4,5 g (kulaklık başına), 48 g (şarj çantası)
  • 30mAh batarya (kulaklık başına) 4 saat sunuyor, tek şarjla 20 saat müzik çalma sağlayan 410 mAh büyüklüğündeki kulaklık yuvası,  USB Type-C (5V 1.2A 6W) ve Qi (2W) kablosuz şarj etme

FreeBuds 3, karbon siyahı ve seramik beyaz renklerde çıkış yaptı. Huawei yeni nesil kablosuz kulaklığın fiyatına ve çıkış tarihine açılık getirmedi, fakat 199 $’dan daha ucuz olacağı belirtildi.