17 Şubat 2020 Pazartesi
Honor Vera 30 HarmonyOS ile mi gelecek?

Honor Vera 30 HarmonyOS ile mi gelecek?

Kirin 990 yonga seti tanıtıldı ve Honor tarafında bu yonga setini kullanacak ilk telefon merak ediliyordu. Bugün Honor Vera 30 ismi ilk kez göründü. Peki bu iism ne demek oluyor? İşte detaylar…

Huawei’nin son ARM mimarisine sahip odluğu söylenen Kirin 990 yonga seti Honor markasında Honor Vera 30 modeline can verecek? Peki HarmonyOS?

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra arka arkaya 2 kez 90 gün erteleme süreci birçok Türk medyası tarafından sevinç çığlıkları ile karşılandı ve bu sene de Huawei ile yurtdışı gezisi olarak algılandı. Biz ise teknoburada.net olarak sürecin Huawei CFO‘su Meng Wanzhou mahkeme kararı ile alakalı olduğunu hep söyledik. Bugün Huawei sahibinin kızı Meng Wanzhou Amerika’da tutuksuz olarak yargılanıyor ve bu konuda başka da bir bilgi öğrenmiş değiliz. Huawei böyle giderse HarmonyOS işletim sistemine geçiş yapacağını yine dillendirmeye başladı. Daha düne kadar sadece ev aletleri için kullanılabilecek denen bu işletim sistemi telefonlarda nasıl çalışacak bunu da bilemiyoruz. Huawei’nin son ARM işlemcisi olarak gösterilen Kirin 990 yonga setinin Honor tarafında hangi telefon ile geleceği bugün belli oldu. Honor Vera 30 ismi ile açıklanan telefon bugün ilk görseli ile karşımızda.

Honor V30 ismiyle beklediğimiz telefonun arasına Vera eklenmesi acaba işletim sistemindeki değişiklikten mi diye bir soru oluştu. Honor CEO’su Zhao Ming yaptığı açıklama ile Kirin 990 yonga setini Honor markasınında kısa süre içinde kullanacağını dile getirdi. Yapılan açıklamalara göre 2019 bitmeden bu telefonu raflarda görebileceğiz. Bakalım HarmonyOS kullanan ilk telefon bu mu olacak?