04 Ağustos 2020 Salı
Huawei Mate 30 serisi için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı

Huawei Mate 30 serisi için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı

Huawei Mate 30 serisi için yayınlanan yeni bir video telefonların şarj, ses ve kamera yetenekleriyle ön plana çıkacağını gösteriyor.

Huawei Mate 30 serisi için yeni bir video yayınlandı. 19 Eylül tarihinde Almanya’da tanıtılacak akıllı telefon serisi özellikle kamera tarafında büyük merak uyandırıyor. “Olasılıkları yeniden düşünmek” sloganını taşıyan videonun detaylarına göz atıyoruz.

Huawei’in resmi Weibo hesabından yayınlanan videoda telefonun üç özelliği üzerinde duruluyor. Huawei’ye göre Mate30 ailesi iyi bir şarj ömrü, iyi bir ses deneyimi ve tabii ki yüksek kalitede bir kamera paketi sunacak.

Seride yer alacak dörtlü arka kameranın bu defa dairesel bir modül üzerine yerleştirileceği artık kesin. 40 megapiksellik iki kameranın yer alacağı telefonlarda diğer iki kameranın ne yapıda olacağı ise merak konusu.

Huawei’in Mate30 serisinde bu defa video üzerine epey kafa yorduğu iddia ediliyor. Kirin 990 işlemcisinden güç alacak telefon ailesinde işlemcinin  DaVinci mimarisi Sinir İşleme Ünitesi (NPU) üzerine kurulu yeni özelliklerinde videoların arka planlarını değiştirmek, arka planı bulanıklaştırmak, tek ya da çoklu nesneleri çıkarmak ve hatta boyutlarını yeniden düzenlemek mümkün hale gelecek. Alt bölümdeki videoda tüm bu detaylara daha yakından göz atabilirsiniz.

Huawei Mate 30 Pro muhtemel özellikleri

  • 6.71  inç büyüklüğünde Full HD + ya da Quad HD + çözünürlüklü OLED HDR ekran, 90Hz tazelenme oranı
  • 7 nm EUV üretim mimarisine sahip Kirin 985 ya da 990 yonga seti
  • Arkada dörtlü kamera, ortalarında LED flaş, 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + 3D ToF sensör
  • Suya ve toza karşı dayanıklı kasa yapısı (IP68 sertifikası)
  • Stereo hoparlör
  • 40 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.200 mAh büyüklüğünde pil, 30 watt kablosuz hızlı şarj
  • 8GB RAM / 12GB RAM, 128GB / 256GB dahili depolama
  • Android 10 işletim sistemi, EMUI 10 kullanıcı arayüzü