26 Şubat 2020 Çarsamba
Honor V30 ilk kez ortaya çıktı

Honor V30 ilk kez ortaya çıktı

Honor’un bir sonraki amiral gemi telefonu için geri sayıma geçebiliriz. Gelişim sürecinde olan telefon ilk kez karşımıza çıktı. HonorV30, Galaxy S10 Plus’a benzer bir tasarımla geliyor.

Honor’un uygun fiyatlı 5G desteğine sahip bir amiral gemi telefon hazırladığı herkesin malumu. Honor V30 olarak isimlendirilmesi beklenen telefona ait ilk görüntü internete sızdırıldı. Şimdi telefonun detaylarına göz atıyoruz.

Honor V30 ilk kez ortaya çıktı

Weibo aracılığıyla sızdırılan görüntüye baktığımızda pek çoğunuz Galaxy S10 Plus modelini anımsamış olmalısınız. Telefon, kavisli bir ekrana sahip görünüyor ve bu ekran üzerinde Galaxy S10 Plus’ta olduğu gibi çift ön kamera bulunuyor. Tek farkın kameraların diğer tarafta konumlandırılmış olması olduğunu söyleyebiliriz.

HonorV30, görünümü itibariyle Galaxy S10 Plus'a benziyor.

HonorV30, görünümü itibariyle Galaxy S10 Plus’a benziyor.

Panel türü henüz bilinmiyor, fakat Honor’un bir sonraki amiral gemi telefonunda OLED ekrana geçiş yapacağını tahmin ediyoruz. Bu gelişme haliyle parmak izi tarayıcısı da ekran altına taşınacağı anlamına geliyor. Ekranın ayrıca 90Hz tazelenme oranına sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. OnePlus’ın yaygın hale getirdiği 90Hz yenilenme hızı gelecek yıl amiral gemi telefonlarda standart hale geleceğe benziyor.

HonorV30 daha önce açıklandığı üzere Kirin 990 işlemcisinden güç alacak. 5G desteği de göz önüne alındığında telefonun işlemci biriminde Kirin 990’nn 5G versiyonunu göreceğiz.

Honor’un amiral gemi telefonu ne zaman duyuracağı henüz belli değil. Global çapta Honor 30 ya da Honor 30 Pro ismini almasını beklediğimiz telefonun aralık ayında çıkış yapması bekleniyor. Tabii telefon, Huawei Mate 30 serisinde olduğu gibi Google uygulamalarından yoksun olacak.