04 Ağustos 2020 Salı
Huawei P40 kamera görselleri sızdı! Eee 4 tane olacaktı

Huawei P40 kamera görselleri sızdı! Eee 4 tane olacaktı

Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılıp tanıtılmayacağı hale belli olmayan Huawei P40 kamera tarafında bize ne sunacak? İşte detaylar…

Kaç kamerası olacağını merakla beklediğimiz Huawei P40 kamera sensör kalıbı ortaya çıkıt. Birço kkişi bu habere üzülecek gibi görünüyor…

Huawei için tuhaf bir dönem geçiyor. Global pazarda Google servislerini kullanmadığı için telefonları rağbet görmeyen Çinli üretici Çin pazarında ise rekorları alt üst ediyor. Çin’in nüfusu 1,5 milyar ve Çin halkı Amerika‘ya karşı güçlü durabilmek adına Huawei ürünlerini tercih ediyor. Mart ayında tanıtılacağı söylenen Huawei P40 kamera donanımı ile bize ne sunacak merak edilirken bugün ortaya çıkan bir görsel ile birlikte telefonun arka kamerasına ait ilk bilgiler de ortaya çıktı.

İlk sızan bilgilere göre P40 serisinde arkada dört, P40 Pro serisinde ise arkada beş adet kamera olacağı söyleniyordu. Bugün ise üretim sürecinde görüntülenen görsele göre arkada üçlü bir kamera bulunacak.

Görüntüler bunlar ve bunların takdir edersiniz ki doğruluk payı yok ama bu tarz görsellerin de üreticiler tarafından sızdırıldığını biliyoruz. Son dönemde artan P40 arka kamera dedikoduları beklentileri de arttırıyordu ve bu duruma Huawei bir son vermek istemiş olacak ki bu görselleri net bir şekilde görebildik.

Mart ayında tanıtılacak olan yeni nesil Huawei P ailesi ile ilgili en merak edilen konu ise takdir edersiniz ki Google uygulamalarının olup olmayacağı. Türkiye‘deki Google uygulama yasağı ise bize ne sunacak bunu da kısa süre içinde öğreneceğiz..