04 Ağustos 2020 Salı
Huawei P40 gerçekten de sızdı!

Huawei P40 gerçekten de sızdı!

Herkesin merakla beklediği ive tanıtım tarihini merak ettiği Huawei P40 serisi bugün ilk defa basın görseli ile karşımızda…

Huawei’nin önümüzdeki ay tanıtacağı Huawei P40 modeli render görselleri ile karşımıza çıktı. Telefonda çift ön kamera yer alacak gibi görünüyor.

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, Leica ile imzaladığı anlaşma sonrası rakiplerinin fersah fersah önüne geçmişti. Kamera konusunda elinde su dökülmesine izin vermeyen Huawei, bu yıl tanıtacağı amiral gemisi modelleri ile yine DxOMark‘taki hükümdarlığına devam edecek gibi görünüyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek olan ve bizim de katılacağımız Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde tanıtılması beklenen P40 modeli hakkında bugün yeni bilgiler ortaya çıktı.

Huawei P40 render görselleri ile karşımızda!

Huawei‘nin yeni amiral gemisinin render görselleri bugün yayınlandı. Yayınlanan görsele göre; telefonun arka bölümünde üçlü kamera kurulumu yer alacak. Lensler yine fotoğraf konusunda tartışmasız lider isim olan Leica‘ya ait olacak. Telefonun yandan görünümünde kamera bölümündeki çıkıntı dikkat çekiyor. Bu çıkıntının Huawei‘nin diğer modellerinden biraz fazla olacağı söyleniyor.

Kamera çıkıntısının fazla olmasının sebebi olarak; Huawei‘nin zoom yani yakınlaştırma konusunda yeni bir şeyler denemesi gösteriliyor. Gelelim telefonun en dikkat çeken ön tarafına.

Huawei P40

Telefonun ön bölümünde ilginç bir şekilde çift kamera kurulumu yer alacak. Galaxy S10 Plus benzeri bir yapıda gelecek olan bu çift ön kamera kurulumu ekranın sol üst bölümüne konumlandırılacak. Huawei, çentik konusunda ise atılım yaparak, çentiksiz bir telefon (ön kamera hariç) ile karşımıza çıkacak.

Gücünü 5G destekli Kirin 990 yonga setinden ve minimumda 8 GB RAM‘den alacağı söylenen bu modelde USB Type-C bağlantısı yer alacak. 3.5mm kulaklık girişi bu modelde de yer almayacak gibi görünüyor. Tasarımsal açıdan oldukça Premium bir deneyim sunacağı gözlemlenen telefon, Google’ın yaptırımlarından dolayı kutusundan Google Play servisleri olmadan çıkacak.

Huawei‘nin Google Play servisleri yerine sunduğu çözümlerin henüz tam verimli çalışmamasına rağmen beğenildiğini belirtelim. Bakalım Çinli teknoloji üreticisi daha yeni yeni toplayan Google Play Store‘a alternatif olarak sunduğu uygulama mağazası için yeni atılımlar yapacak mı?