04 Ağustos 2020 Salı
Huawei P40 resmen göründü!

Huawei P40 resmen göründü!

Huawei’nin yeni nesil amiral gemisi P40 serisi ile önümüzdeki ay tanışacağız. Bugüne kadar birçok görüntü bir şekilde sızdırıldı ama hiçbiri bugün ortaya çıkan kadar gerçekçi olmadı…

Çalışmalarına hızla devam eden Huawei yeni amiral gemisinde artık sona geldi. Bugün sızdırılan bir görüntü P40’ın ekranı ve ön kamerasını ortaya koyuyor.

Huawei nin yakında çıkaracağı yeni amiral gemisi P40  önümüzdeki ay Paris‘te bir etkinlik ile kullanıcılarla buluşacak. Tanıtımına günler kala cihazla ilgili daha fazla sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bugün P40 ile yeni bir görüntü ortaya çıktı. Sızan görüntü yeni amiral gemisinin ön tasarımı ve selfie kamerasını ortaya koyuyor.

Görüntü Çin mikroblog platformu Weibo‘da paylaşıldı. Resimden de anlaşılacağı üzere,akıllı telefonun sol üst köşesinde çift selfie kameraları barındırmak için hap şeklinde bir kamera kesimi görüyoruz . Ayrıca üst ve alt çerçeveler cihazda zar zor görülebilirken, kenarlarda şelale ekran tasarımı gözlerden kaçmıyor. Aşağıdaki resme bir göz atın.

Önceki raporlar, Huawei P40 Pro’nun 120Hz yenileme hızına sahip 6.57 inç 2K kavisli OLED ekran kullanacağını gösteriyordu. Cihazın donanımı, entegre Balong 5000 5G modem ile Kirin 990 SoC tarafından güçlendirilecek.

Optik açısından, cihazın arka tarafında 52MP özel yapım Sony “Quad Quad Bayer” sensör, 20MP ultra geniş kamera, 12MP (Periscope) telefoto kameradan oluşan 10x’lik dikdörtgen bir penta kamera kurulumu yapacağı söyleniyor. Kısaca cihaz optik zoom, makro kamera ve 3D ToF sensörü ile gelecek. Pil kapasitesine gelecek olursak, 5.500 mAh büyük bir batarya ile gelecek olan cihaz kullanıcılarını mutlu etmeyi başarabilir.

Tabi bunlar iyi hoşta, Google servisleri ne olacak? Huawei’nin tüketici işlerinin başı Richard Yu‘nun, şirketin Google hizmetlerini kullanmasına izin verilmiyorsa , P40 serisi akıllı telefonların Android yerine şirketin kendi HarmonyOS ile gelebileceğini belirtti.  Son olarak HarmonyOS, Huawei Media Services (HMS) ile birlikte gelecek.