02 Aralık 2020 Çarsamba
Huawei P40 Pro Plus video değerlendirme

Huawei P40 Pro Plus video değerlendirme

Huawei’nin yeni nesil amiral gemisi Huawei P40 Pro Plus ön değerlendirmesini Volkan MANAV bizler için yaptı. Peki fiyat ne olacak?

Dün yapılan lansman ile Huawei P40 Pro Plus resmen ortaya çıktı. Peki telefonlu kamera modundaki yeni telefon bize ne sunuyor? Videomuzda değerlendiriyoruz.

Akıllı telefon pazarı zor günler geçiriyor. Koronavirüs salgını yüzünden üreticiler büyük bir satış düşüşü beklerken yeni telefonlar ise arka arkaya tanıtılmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönem bize ne sunacak bunu bilemiyoruz ama bir ilaç şirketinin ya da ülkenin COVID-19 ilacı ya da aşısı bulmasını heyecanla bekliyoruz. Dün yapılan lansman ile tanıtılan yeni nesil Huawei P40 Pro Plus bize ne sunuyor?

Bu soruya cevap vermek için bir video hazırladık ve bunu da siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istiyoruz. Huawei, Mate 30 Pro serisinde kullandığı yonga seti Kirin 990 yonga seti ile yola devam ediyor ama kamera tarafında inanılmaz bir inovasyon ortaya koyuyor. Kendi geliştirdiği kamera sensörü ve geliştirilmiş 10x Zoom yapabilen yeni nesil periscope lensi ile oldukça başarılı bir performans ortaya koyan P40 Pro Plus fiyatı ile de Android ekosistemini yerle bir ediyor.

Huawei, Haziran ayında satışa sunacağı P40 Pro Plus fiyatını 1.399€ olarak açıkladı. Türkiye pazarındaki fiyat değerlendirmesini de video içinde bulabileceksiniz. Dilerseniz videomuzu sizlerle paylaşalım ve yorumlarınızı da lütfen bizlerle paylaşın.

 

P40 Pro Plus kamera özellikleri

  • Arkada Huawei sensöre sahip 50 megapiksel RYYB 23mm açıda f/1,9 diyafram değerinde ana kamera,
  • 40 megapiksel değerinde f/1,8 diyafram değerine sahip 18mm geniş açı lens,
  • 10x optik zoom yapabilen 8 megapiksel f/4,4 diyafram değerinde 240mm Periscope lens OIS desteği,
  • 3X optik zoom yapabilen 8 megapiksel 80mm f/2,4 diyafram değerinde OIS destekli telefoto lens,
  • ToF derinlik sensörü
  • Önde 32 MP, f / 2.2, 26mm (geniş), 1 / 2.8 “, 0.8µm, AF
    IR TOF 3D, (derinlik / biyometri sensörü)