12 Temmuz 2020 Pazar
Huawei MatePad 8 nihayet Türkiye Pazarına giriş yaptı!

Huawei MatePad 8 nihayet Türkiye Pazarına giriş yaptı!

Huawei’nin giriş segment tableti MatePad T8, tanıtılmasının üzerinden geçen yaklaşık bir ayın sonunda Türkiye pazarına giriş yaptı. Özellikle uygun fiyatıyla dikkat çeken ve giriş segmentinin en cazip tabletlerinden biri olan MatePad T8, ülkemizde de belli bir kesime hitap edecek gibi görünüyor…

Geçtiğimiz ayın başında tanıtılan ve fiyatıyla dikkat çeken Huawei MatePad T8, nihayet Türkiye pazarına da giriş yaptı. Fiyat/Performans ürünü!

Huawei’nin Mayıs ayı başında tanıttığı sudan ucuz MatePad T8, aradan geçen yaklaşık bir ayın sonunda Türkiye pazarına giriş yapıyor. Fiyatına ek olarak segmenti bakımından yeterli özelliklere sahip olan cihaz, Huawei Türkiye web sitesinde listelenmeye başladı. 2GB/16GB ve 2GB/32GB opsiyonlarıyla birlikte giriş segment tabletler arasında “Ben burdayım!” diyen MatePad T8, yurt dışındaki fiyatından %30 daha pahalı bir şekilde Türkiye pazarında karşımıza çıktı. Öyle ki ilk olarak 100 avrodan tanıtılan tablet, ülkemizde yaklaşık 130 avrodan giriş yaptı.

8 inç1280 x 800 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekranı ile tanıtılan Huawei MatePad T8; klasik çerçeveli bir tasarım ile pazara sunuluyor. Ön tarafta 2 megapiksel çözünürlüğe sahip küçük bir kameraya, arka tarafta ise 5 megapiksellik tekli kameraya sahip olan cihaz; 2GB RAM ve 16GB / 32GB dahili depolama seçenekleriyle birlikte geliyor. MediaTek MTK8768 yongasından güç alan ve 5.100 mAh kapasiteli bir pil ile giriş segmentine sunulan cihaz, EMUI 10.0.1 arayüz birimi ve Android 10 işletim sistemini barındırıyor.

Haberin başında da belirttiğimiz gibi giriş segmenti için üretilen ve bu doğrultuda fiyatlandırılan Huawei MatePad T8’in 2GB RAM ve 16GB dahili depolama seçenekli sürümünü satın almak için 999TL‘lik bir ödeme yapmanız gerekiyor. 2GB RAM ve 32GB dahili depolama seçenekli sürüm ise 1.099TL‘den satışa sunuluyor. Tableti almak isterseniz de 5 Haziran tarihinden itibaren Huawei Türkiye‘nin web sitesine göz atmanız gerekiyor.