12 Temmuz 2020 Pazar
Huawei Mate 40, gelişmiş  bir 108 megapiksel kamera ile gelecek!!!

Huawei Mate 40, gelişmiş bir 108 megapiksel kamera ile gelecek!!!

Huawei’nin yıl sonu piyasaya süreceği iddialı telefonu Mate 40’ın kamera özellikleri nihayet belli olmaya başladı.

Huawei’nin yeni Mate 40 serisinin özellikleri yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Son sızıntılara göre cihaz 108 megapiksellik bir kameraya sahip olacak

Çinli teknoloji devi Huawei‘nin, bu yıl sonunda tanıtacağı Mate 40 serisinin kamera özellikleri  ile ilgili bazı yeni sızıntılar ortaya çıktı. Şirketin tedarik zincirinde görevli olan bir kişi, Mate 40‘ın 108 megapikselli bir ana kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca, bu 108 megapikselli lens diğer cihazlarda bulunan lenslere kıyasla bizlere daha iyi bir optik performansı  sunacak. Buna ek olarak  Huawei, yeni Mate 40 serisinde 9P adında bir  lense de yer verecek. Bu lens de çekilen görüntüleri işleme yeteneğini büyük ölçüde geliştirecek.

Ayrıca Huawei‘nin bu seride kullanacağı 108 megapiksel lens, aynı çözünürlüğe sahip diğer lenslere kıyasla daha kaliteli ve daha net fotoğraflar çekmenize de olanak tanıyacak. Şu ana kadar cihazın kamera özellikleri ile ilgili tüm bildiklerimiz bu kadar. Ancak, her yıl kamera şampiyonu olan Huawei’nin, şüphesiz yeni serisiyle de bu iddiayı sürdüreceğini düşünüyoruz.

Huawei Mate 40 Kirin 1020 ile gelecek.

Geçtiğimiz  aylarda ortaya çıkan haberlere göre Huawei, yeni Kirin 1020 işlemcisini bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürecek. Çinli şirket bununla birlikte Mate 40 serisinde de bu işlemciye yer verecek. Ayrıca söylentilere göre bu yıl kullanılacak olan Kirin 1020 yonga seti, içerisinde bulunduğu tüm akıllı telefonların da fiyatını yükseltecek. Anlayacağınız Mate 40 seri kesinlikle ucuz bir fiyat ile  tanıtılmayacak.