12 Temmuz 2020 Pazar
Huwaei Mate 40 ve iPhone 12 Pro 120Hz ekran ile gelecek.

Huwaei Mate 40 ve iPhone 12 Pro 120Hz ekran ile gelecek.

Ekran analist şirketlerinden, DSCC’nin CEO’su Ross Young, başta Mate 40 olmak üzere birkaç modelin daha 120Hz ekran ile geleceğini iddia etti.

Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek Mate 40 ve diğer birkaç modelin, 120Hz ekran ile geleceği sızdırıldı. Bu iddialar doğruysa ortalık fena karışır

Çinli teknoloji devi Huawei, bildiğiniz üzere yeni Mate 40 serisini önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. Cihazların tanıtım tarihleri yaklaştıkça, sızıntıları da bir o kadar artıyor. Huawei‘nin yanı sıra, Apple, OnePlus , OPPO gibi dev şirketler de, bu yıl sonuna kadar yeni amiral gemisi cihazlarını tanıtacaklar. Ancak bu cihazların tanıtımından önce, 120Hz ekran ile geleceğini gösteren yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Ekran analiz ajansı DSCC’nin CEO’su Ross Young, yukarıda saydığımız üreticilerin, telefonlarında 120Hz’lik bir ekranı kullanacaklarına dair yeni bir liste paylaştı. Bu liste İPhone 12 Pro serisinden tutun, Huawei Mate 40 ve Asus ROG Phone gibi birçok amiral gemisi cihazları da içerisinde barındırıyor.

Yukarıda atılan bu Tweet, listede ki cihazların 120Hz‘lik bir ekrana sahip olacağını ortaya koyuyor. Bildiğiniz üzere Huawei’nin son amiral gemisi P40, 90Hz’lik bir ekrana sahipti.

Huawei Mate 40 Kirin 1020 ile gelecek.

Geçtiğimiz  aylarda ortaya çıkan haberlere göre Huawei, yeni Kirin 1020 işlemcisini bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürecek. Çinli şirket bununla birlikte Mate 40 serisinde de bu işlemciye yer verecek. Ayrıca söylentilere göre bu yıl kullanılacak olan Kirin 1020 yonga seti, içerisinde bulunduğu tüm akıllı telefonların da fiyatını yükseltecek. Anlayacağınız Mate 40 seri kesinlikle ucuz bir fiyat ile  tanıtılmayacak.