12 Temmuz 2020 Pazar
Huawei Mate 40 zamanında satılacak mı? Peki P50?

Huawei Mate 40 zamanında satılacak mı? Peki P50?

Akıllı telefon pazarında yaşananlar ortada ve Huawei tarafına da neredeyse her gn yeni yaptırımlar getirilmeye çalışılıyor. Peki Huawei Mate 40 serisi bu noktada bir gecikme yaşayacak mı?

Bir süredir gecikeceği ile ilgili yorumlar yapılan Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro serisi ile ilgili bugün oldukça önemli raporlar ortaya çıktı…

Huawei ve Amerika arasında yaşananlar her geçen gün daha da sertleşirken bildiğiniz üzere alınan yeni yaptırımlar 14 Eylül tarihi ile yürürlülüğe girecek. Bu tarihten sonra birçok Amerikalı üretici ve TSMC gibi üreticiler Huawei ile ticari ilişkilerini askıya alacaklar. Bu sebeple Ekim ayında tanıtılması planlanan Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro serisi ile ilgili soru işaretleri de ortaya çıktı.

Zira bazı kaynaklar Huawei‘nin yeni nesil amiral gemisi telefonları için işlemci sorunu yaşayacağını dile getirdiler. Bugün gelen bilgilere göreyse böyle bir sorun yaşanmayacak ve Huawei, yeni nesil Mate 40 serisinde kullanacağı 5 nanometre üretim sürecine sahip Kirin 1020 yonga setini 14 Eylül tarihinden önce TSMC‘den yüklü miktarda alacak.

Mate 40 tamam! Peki ya Huawei P50???

Bununla birlikte Çinli üretici 7 nanometre, 16 nanometre ve 28 nanometre üretim sürecine sahip diğer yonga setler için de ciddi bir stok alacak. Bu yongaların kulaklık, TV vb ürünlerde kullanılacağını da belirtelim. Yani görünen şu; Çinli üretici yeni nesil Mate 40 serisinde bir sorun yaşamayacak. Peki Huawei P50 ve P50 Pro hatta P50 Pro Plus modellerinde ne yapacak? Bizce en önemli soru bu…