17 Eylül 2021 Cuma
Huawei Mate X2 sertifikayı aldı!!! Çok yakında sizlerle!

Huawei Mate X2 sertifikayı aldı!!! Çok yakında sizlerle!

Huawei’nin bir süredir üzerine çalıştığı katlanabilir telefonu Mate X2, bazı temel özellikleri ile Wifi Alliance sertifika sitesinde görüldü.

Bir süredir haberlerini de yaptığımız yeni katlanabilir telefon Huawei Mate X2, Wifi Alliance sertifika sitesinde görüldü.

Huawei, katlanabilir akıllı telefon kategorisini yakın zamanda Mate X2 modeli ile genişletecek. Çinli üretici, cihaz hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı ancak bazı raporlar bizlere, lansmanın çok da uzakta olmadığını gösteriyor . Bugün sızdırılan haberlere göre Huawei‘nin yeni katlanabilir telefonu Mate X2, Wifi Alliance sertifika sitesinin radarına takıldı. Bu da haliyle cihaz hakkında bilmemiz gereken bir takım temel  bilgileri gün yüzüne çıkardı.

Wifi Alliance‘nin raporlarına göre Mate X2, Android 10 tabanlı EMUI 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Buna ek olarak cihaz,  2.4GHz ila 5GHz frekanslarını da destekleyecek. Wifi Alliance sitesi şu anda saydıklarımız dışında bir bilgi vermiyor. Zira sızıntıyı yapan kişi cihaz hakkında diğer bilgileri de gözler önüne sermeyi unutmuyor.

Buna göre Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu, Kirin K9000 serisi işlemciye ve yerleşik bir HiSilicon Hi1105 yonga setine sahip olacak. Aynı zamanda Wi-Fi 6+ teknolojisini de destekleyeceği iddia ediliyor.

Şu an itibariyle yaklaşan Mate X2 ile ilgi elimizde olan bilgiler bu kadar. Ancak sertifikalarını almaya başlayan bu telefonun, önümüzdeki günlerde daha fazla sızıntı ile karşımıza çıkacağına kuşkusuz çok eminiz. Sizlerde cihaz hakkındaki bilgilerden en erken haberdar olmak istiyorsanız, bizi takip etmeye devam edin.