21 Ekim 2021 Perşembe
Huawei Mate 40 Pro ile son dansa hazır olun!

Huawei Mate 40 Pro ile son dansa hazır olun!

Huawei’nin Qualcomm ile anlaşamazsa üreteceği son amiral gemisi modeli olacak olan Huawei Mate 40 Pro bugün net bir şekilde görüntülendi.

Huawei’nin yeni belki de son amiral gemisi modeli Huawei Mate 40 Pro, iPhone 12 ile göründü. İşte merakla beklenen o telefonlar!

Amerika ile gerginliği pahalıya patlayan Huawei, önümüzdeki haftalarda karşımıza belki de son amiral gemisi modeli Huawei Mate 40 Pro ile çıkacak. Firmanın üretebileceği son üst segment işlemci Kirin 9000‘den gücünü alacak olan telefon, bugün sürpriz bir şekilde iPhone 12 ile yan yana görüntülendi.

Huawei Mate 40 Pro çift ön kamera ile gelecek!

Çift ön kamerası ile dikkatleri üzerine çekecek olan telefon, iPhone 12‘ye göre çok daha minimalist bir çentik ile gelecek. Apple’ın yapamadığını yapıp ancak Amerika ile olan atışmasından dolayı telefon pazarından çekilmek üzere olan Huawei, bu modeli 2020 yılı içerisinde satışa sunacak.

Firmanın son amiral gemisi modeli olacağı söylenen Mate 40 Pro, yine DxOMark testinde kamerası ile rekordan rekora imza atacak gibi görünüyor. Telefonun arkasında muhtemelen 108 Megapiksel çözünürlüklü lensin ana kamera olduğu tam dörtlü arka kamera kurulumun yer alması bekleniyor.

Huawei Mate 40 Pro

8 GB RAM ve 12 GB RAM opsiyonları ile gelecek olan Huawei’nin son bombası tasarımsal açıdan da oldukça şık görünecek. Premium malzemelerden üretilecek olan bu modelin 1.199 dolar bandında satışa sunulması bekleniyor.

Son olarak Huawei‘nin işlemci stoklarının bittiğini ve 2021’de amiral gemisi modeli üretebilmek için Qualcomm’un kapasını çaldığını belirtelim. Şimdilik Qualcomm, Huawei’nin tekliflerine Amerika Başkanı Donald Trump ile ters düşmemek için sıcak bakmıyor. Umarız iki firma arasında anlaşma sağlanır ve Huawei telefon pazarından çekilmek zorunda kalmaz.