21 Ekim 2021 Perşembe
Huawei Mate 40 ekran hareketi videosu paylaşıldı! Gel artık be

Huawei Mate 40 ekran hareketi videosu paylaşıldı! Gel artık be

Akıllı telefon pazarında büyük bir değişime hazır olun. Huawei Mate 40 ailesi Android pazarını dağıtmaya geliyor. Telefon ile ilgili bugün yeni bir video sızdırıldı…

Huawei Mate 40 ile ilgili bilgiler geliyor. Telefonu uzaktan kontrol edebildiğimiz bir video paylaşıldı. İyi de buna ne gerek var?

Akıllı telefon pazarında oldukça hareketli bir dönemden geçiyoruz. Samsung Galaxy FE, Google Pixel 5 ve iPhone 12 serisi arka arkaya tanıtıldı. Önümüzdeki hafta da 22 Ekim tarihinde Huawei Mate 40 ailesi ile tanışacağız. Android ekosisteminin ilk 5 nanometre işlemcisi Kirin 9000 serisi ile gelecek olan telefonun performans tarafında tüm rakiplerini geride bırakmasını bekliyoruz.

Telefon tasarımlarının birbirine benzediği bu dönemde Huawei‘nin arayüz tarafında farklılık yaratmak için eskilerden hatırladığımız bir kullanıcı arayüzünü bizlere sunacağını gördük. Bugün sızdırılan bir video ile telefonun karşıdan el ile hareket edebileceğini resmen öğrendik. Açıkçasını söylemek gerekirse buna benzer birçok özelliği yıllar önce Samsung ve LG kullanmıştı. Göz takibi, kafa hareketi ve el ile fotoğraflar arasında dolaşabilme özelliklerini gördük ama hiç kullanılmadığı için bu özellikler sonraki nesillerde kaldırıldı. Hatta bu özellikler Samsung TV‘lerde de kullanılmıştı ama dediğimiz gibi pekte kullanıcı dostu bir durum ortaya koymadığı için vazgeçildi. Şimdi Huawei’nin bu denenmiş ama başarısız olmuş özelliği kullanması da ilginç bir durum. Sızan videoyu sizlerle paylaşalım.

Mate 40 ailesinin en önemli özelliği kesinlikle bu olmayacak. Mate 40 serisi, Android ekosisteminin en tepesine oturacak ve Amerikan seçimlerini bekleyecek…