21 Ekim 2021 Perşembe
Huawei OLED konusunda ortağını buldu

Huawei OLED konusunda ortağını buldu

Huawei’nin panel üretimi konusundaki yeni ortağı belli oldu. Huawei OLED panellerini Samsung üretecek gibi görünüyor.

Huawei OLED panel üretimi için nihayet ortağını buldu. 2021 yılında Huawei yeniden yükselişe geçecek gibi görünüyor.

Amerika ile Çin arasındaki ekonomik savaşın kurbanı olan Huawei‘nin, diğer firmalar ile olan ilişkisi zora girmişti. Amerika’nın yaptırımlarından dolayı Güney Koreli Samsung bile elini eteğini çekmişti. ARM ve TSMC‘nin de yaptırımları üst üste gelince Huawei’nin işleri maalesef ki beklediği gibi gitmemişti. Bugün ise müjdeli haber geldi. Panel üretimi konusunda dara düşen Huawei OLED konusunda Samsung ile anlaştı.

Güney Koreli Samsung, 2021 yılında Huawei telefonlarında kullanılacak olan OLED paneli üretmeye hazır olduklarını açıkladı. Bu açıklama Huawei’nin dönüm noktası olabilir. Bu savaşta Amerika’nın yanında yer alan Samsung, görünüşe göre Huawei’nin tarafına geçmek üzere.

RAM konusunda da Samsung ile yoluna devam edecek olan Çinli firmanın, şimdi çözmesi gereken büyük bir sorunu kaldı. O da yonga seti. Huawei’nin Qualcomm ile işlemci konusunda görüşmeye başladığı aktarılmış ancak bundan bir sonuç çıkmamıştı. Eğer Çinli firma, Samsung ile buzlarını tamamen eritebilirse yonga seti tarafında Exynos da kullanabilir.

Huawei OLED

Kirin 9000 serisi muhtemelen Huawei’yi 2021‘in ortasına kadar götürür. Ancak Snapdragon 875 ve Exynos 1080‘in gelmesi ile Kirin’in tahtı sallanır. Bu yüzden Huawei’nin bir an önce yonga seti konusunda kendine bir iş ortağı bulması gerekiyor. Bakalım Huawei için 2021 yılı nasıl geçecek? Ya piyasadan yavaş yavaş silinecekler ya da Apple’dan daha iyi bir konuma kısa süre içerisinde gelecekler.