21 Ekim 2021 Perşembe
EMUI 11 kullanım oranı ile rekor kıracak

EMUI 11 kullanım oranı ile rekor kıracak

Huawei yeni Apple olma yolunda çok kararlı. EMUI 11 güncellemesi kullanım oranı açısından iOS 14’ü sollayabilir.

Huawei, EMUI 11 arayüz güncellemesi için müjdeli haberi patlattı. Huawei’den gelen bilgilere göre; EMUI 11 kullanım konusunda rekor kıracak.

Huawei‘nin tüketici iş yazılımı departmanı başkanı Wang Chenglu; EMUI 11 güncellemesini tam 37 modele getirmeyi planladıklarını açıkladı. Ayrıca 200 milyondan fazla aktif kullanıcı bu güncellemeyi kullanacak. Wang Chenglu, EMUI 11’in yükseltme oranının yüzde 90’ı aşacağını ve bu sayede de yükseltme ve kullanım oranı açısından dünyada ilk sırada yer alacağını söyledi.

Yeni arayüz güncellemesi, 11 Eylül’de resmi olarak piyasaya sürüldü ve bir çok yeni özellik ile gelmişti. 10 Ekim’de Huawei P40 / Mate 30 dahil 10 model EMUI 11 testine başladı. Şu sıralar ise, Honor 30 / Huawei nova 7 dahil olmak üzere 10 model de güncellemenin halka açık testine dahil edildi.

Yeni arayüz üç temel üzerine inşa ediliyor. Bunlar; gizlilik, güvenlik ve kullanıcı deneyimini iyileştirme olarak sıralanıyor. Huawei bu arayüzde, Her Zaman Açık Ekran özelliğini yeni temalar ve ayarlarla güncelliyor. Bu sayede kullanıcılara daha fazla kişiselleştirme imkanı sunuluyor.

EMUI 11‘deki en dikkate değer değişikliklerden biri, çoklu pencere ve bölünmüş ekran özelliği oluyor. Uygulamanın açılır penceresi “Akıllı Çoklu Pencere” ile simge durumuna küçültülebiliyor. Bu özelliği kullanmak için kısayollar da atayabiliyorsunuz.

Arka plandaki uygulamanın kamera veya mikrofona erişimi güncelleme ile kısıtlanabiliyor. Uygulama izinleri, Stok Android’de olduğu gibi bu arayüz güncellemesinde de kullanılabiliyor.

EMUI 11

Başka cihazlara fotoğraf gönderirken, EXIF ​​bilgileri otomatik olarak fotoğraftan siliniyor. Bu sayede konum bilgilerini gizleyebiliyorsunuz. Sesli asistan Ceila, şimdi 7 farklı dili anlıyor ve ileri de daha fazla dil desteğine de sahip olacak.

Huawei’nin en büyük arayüz güncellemesi olan EMUI 11’in 2021’in ilk çeyreğinde planlanan tüm Huawei telefonlarına geleceğini düşünüyoruz.