21 Ekim 2021 Perşembe
EMUI 11 stabil sürüm için geri sayım başladı

EMUI 11 stabil sürüm için geri sayım başladı

Huawei, EMUI 11 arayüz güncellemesinin stabil sürümü için geri sayımı resmen başlattı. İşte güncelleme alacak o modeller.

Huawei’nin Kasım ayında EMUI 11 güncellemesinin stabil sürümünü yayınlayacağı ortaya çıktı. Peki, Kasım ayında hangi modeller güncellenecek?

Donald Trump‘a rağmen günden güne büyüyen ve yeni Apple olma yolunda ilerleyen Huawei, yazılım konusunda da elini çabuk tutuyor. Huawei Mate 40 ile gelen EMUI 11 arayüz güncellemesi için artık diğer cihazlar için de geri sayım başladı. Kasım ayı Huawei telefonları için güncelleme ayı olacak gibi görünüyor.

Bugün gelen bilgilere göre yeni arayüz güncellemesi; Kasım ayı içerisinde ilk olarak Huawei P40 ve Mate 30 ailesine sunulacak. 2021’in ilk ışıklarında ise diğer Huawei modellerine bu güncelleme gelecek. OTA üzerinden sunulacak olan güncelleme ile sisteme yepyeni özellikler eklenecek.

EMUI 11

Telefon performansında da artış sunacak olan bu güncelleme, Huawei’nin farkını ortaya koyacak. Kişiselleştirme konusunda da bir dizi yenilik ile gelecek olan EMUI 11‘in belli başlı özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

EMUI 11 ile gelen yenilikler

Akıllı AOD (Her zaman açık ekran)

EMUI 11, kullanıcı deneyimini iyileştiriyor ve  Always On Display (AOD) için canlı, dinamik görsel öğeler sunuyor. AOD artık ekranınızı özelleştirmenize ve ekran kapalıyken bile metin ve resimlerle kişisel tarzınızı sergilemenize olanak tanıyor.

Çoklu Pencere

Çoklu Pencere, uygulamaları çoklu görev için yüzen bir pencerede açmanıza olanak tanır. Yüzen pencereyi istediğiniz konuma yeniden yerleştirebilir veya daha sonra daha kolay erişim için yüzen bir baloncuğa küçültebilirsiniz.

Daha akıcı animasyonlar

EMUI 11 genelindeki yepyeni, sezgisel animasyonlar, öğelere dokunurken veya ekranda kayarken daha pürüzsüz, daha birleşik ve görsel olarak hoş bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Gizlilik

Telefonunuzu harici bir ekrana yansıttığınızda, mesajlar ve gelen aramalar yalnızca telefonunuzun ekranında görüntülenir ve hem gizliliğinizi korur hem de ekran projeksiyonunun sürekliliğini sağlar.

Süper Not Defteri

Not Defteri artık birden fazla Huawei cihazından aynı anda not düzenlemeyi destekliyor. Örneğin, tabletinizde düzenlenmekte olan nota telefonunuzdan bir fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Artık görüntülerden veya belgelerden metni hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve çıkarabilir, metni düzenleyebilir ve ardından dışa aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

Şeffaf İzinler

Uygulama izni açılır penceresi, istenen izinleri seçmeniz ve vermeniz veya reddetmeniz için talimatları görüntüler.