21 Ekim 2021 Perşembe
Honor V40 Pro nasıl olacak? Huawei’nin amacı ne?

Honor V40 Pro nasıl olacak? Huawei’nin amacı ne?

Bugün sızan bilgilere göre Aralı kayında tanıtılması muhtemel Honor V40 Pro ve Honor V40 serisi ile ilgili oldukça ilginç iddialar ortaya çıktı. Haber çok ilginç, daha ucuza daha fazlası sunulacak gibi görünüyor…

Bugün bir anda Honor V40 Pro serisi ile ilgili oldukça önemli sızıntılar ortaya çıktı. Haberi okuyunca Huawei’nin amacı ne diyeceksiniz…

Huawei geçtiğimiz ay 22 Ekim tarihinde merakla beklenen ve Android ekosisteminin en tepesine yerleşen Huawei Mate 40 ailesini görücüye çıkardı. Ülkemizde de satışa sunulacak olan Huawei Mate 40 Pro modeli ise hem tasarımı hem de özellikleri ile bizleri kendine aşık etmesini bildi. Huawei Türkiye bu telefonu hangi fiyattan ülkemiz pazarına sunar bilemiyoruz ama Huawei Global ülkemiz şartlarını da göz önünde bulundurarak özel bir fiyat çalışmasını (aynen Samsung‘un Galaxy S20 FE modelinde olduğu gibi) bizlere sunmalı diye düşünüyoruz. Biz Mate 40 serisini bekelerken bugün bir anda Honor V40 Pro ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

RODENT950 takma adlı bir Huawei çalışanının sızdırdığı bilgiye göre Honor V40 Pro‘nun kısa bir süre içinde pazara sunulacağını öğrendik. Gelen bilgilere göre telefon şu anda üretim aşamasında ve Aralık ayı bitmeden de raflardaki yerini alacak. Telefonu iki farklı şekilde karşımıza çıkacak. V40 modelinde Dimensity 1000+ yonga seti kullanılırken V40 Pro modelinde ise Mate 40 Pro modelinde kullanılan 5 nanometre üretim sürecine sahip Kirin 9000 serisi yonga seti kullanılacak.

Yine sızan bilgilere göre Honor V40 serisi, 120Hz yenileme hızına sahip 6.72 inç boyutunda Full HD+ çözünürlükte edge yani kavisli ekranlara sahip olacak. Bu noktada 120Hz oldukça önemli zira bildiğiniz üzere Mate 40 serisinde 90Hz ekran yenileme hızı bulunuyordu. Bu karar ile Huawei’nin amacı ne bunu da anlamak mümkün değil.

Bunlara ilaveten telefonda 66W kablolu şarj ve 40 watt kablosuz şarjın yanı sıra stereo hoparlörler de bulunacak…